Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ÇOK AÇIK/SOLUK TENLİ KADINLAR İÇİN MAKYAJ KURALLARI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.670,00 TL
LIP GLOSS
NARS
Dudak Parlatıcısı
890,00 TL
BLUSH
NARS
Allık
1.770,00 TL

Makyaj Modelleri

ÇOK AÇIK/SOLUK TENLİ KADINLAR İÇİN MAKYAJ KURALLARI

 • Haziran 29, 2020

Beyaz tenli kadınlar makyaj yaparken, tenlerinin ne kadar açık olduğunu asla unutmamalıdırlar. Bunu hatırlayıp çok renkli makyajdan uzak dururlarsa iyi olur. Çünkü onlara yumuşak ve sakin tonlar yakışır. 

 

Beyaz tenliler öncelikle makyajın ilk adımı olan fondötenlerini doğru seçmelidirler. Çok açık renk küllü, çok koyu renk ise ciltlerini kırmızı gösterir. Kısaca açık tenli kadınlar için makyaj felsefesi; kendilerini solgun, yorgun ve cansız gösterecek makyajdan uzak durmak, tenlerine doğal bir canlılık katacak renkleri tercih etmek olmalıdır. 
 

 

Peki, çok açık tenli kadınlara en çok hangi renkler yakışır? 

 

Kahverengi maskara
 

Siyah da yakışır elbette ama açık tenlilere kahverengi maskara daha güzel olur. Daha yumuşak ve doğal bir ifade kazanırlar. Günlük hayatta kahverengi, gece ise siyah maskara tercih edebilirler. Siyah maskara açık tenlilerde her zaman daha frapan durur. Shiseido Full Lash Volume maskaranın kahverengisini mutlaka deneyin. Bu maskara, kirpiklere hacim ve uzunluk katar. Ayrıca dramatik bakışlar yaratır, tavsiye ederiz.

Siyah maskara da elbette herkese yakıştığı gibi çok açık tenli kadınlara da yakışır. Kirpiklerinizi tek tek ayıran ve dramatik bir görünüm veren Nars Audacious maskarayı tercih edebilirsiniz.


Hangi far renkleri?
 

Pembe ve gri tonları, yeşil, mavi, mor ile kahverenginin her tonu açık ten ile mükemmel uyum sağlar. Göz kalemine gelince far ile paralel renkler olmalıdır yine... Pastel tonlarda 3 renkten oluşan Shiseido Luminizing Satin Eye Color Trio RD711 günlük makyaj için idealdir. 


 

Ya çok koyu ya nude ruj! 
 

Beyaz tenlilere açık pembe, parlak ve domates kırmızısı rujlar onlara çok yakışır. Nars Audacious serisinden Julie (açık bej pembe), Raquel (nude bej), Brigitte (nude gül) renklerini rahatlıkla tercih edebilirler. Koyu renklere gelince ise, bordo, şarap kırmızı gibi ruj renkleri beyaz tenlilerin ciltleriyle kontrast yaratacağından mükemmel olur. Nars Audacious Liv, Charlotte ve Ingrid gibi.


Allık
 

Pastel pembeler ve kahverengiye dönük pembe allıklar beyaz tenlilere en yakışacak allık renkleridir. Turuncu ve kırmızı tabanlı bronz allıklar beyaz tenlilerde hoş durmaz. Eğer hala denemediyseniz Nars Gina Blush ve elbette bir fenomen olan Nars Orgasm Blush tavsiyemiz olur.


Aydınlatıcı

İnci parlaklığında aydınlatıcılar beyaz tenlilere saten gibi bir görünüm verir. Makyaj artistleri de açık tenli kadınlara Nars Copacabana Illuminator’ü çok yakıştırıyor bu yüzden...
 

Çok açık tenli kadınlar için günlük makyaj, kahverengi maskara ve pastel tonlarda allık- ruj üçlüsünden oluşmalıdır. Doğal ve sağlıklı bir görünüm için bunlar yeterlidir. Gece makyajında ise siyah maskara, siyah eyeliner ve parlak kırmızı ruj, oldukça ‘star’ bir görünüm yaratır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ