Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HANGİ GÖZ TİPİ NASIL EYELINER ÇEKMELİ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
eyeliner
MICROLINER INK EYELINER
SHISEIDO
24 Saat Dayanıklı Mikro İnce Uçlu Göz Kalemi
1.450,00 TL
HIGH PIGMENT LONG WEAR EYELINER
NARS
Yüksek Pigmentli Dayanıklı Göz Kalemi
1.290,00 TL
ARCHLINER INK EYELINER
SHISEIDO
Suya Dayanıklı Mikro İnce Uçlu Likit Eyeliner
1.450,00 TL

Eyeliner

HANGİ GÖZ TİPİ NASIL EYELINER ÇEKMELİ?

 • Haziran 26, 2020

Eyeliner, bir kadını en seksi gösteren detaylardan biri. Ama göz şeklimize uygun olursa... Bakın, farklı göz tiplerine göre eyeliner nasıl çekilmeli?

asimetrik göze eyeliner uygulaması

Asimetrik gözler: Eğer bir gözünüz diğerinden biraz daha büyükse, her ikisinin boyutunu da eşitleyecek bir teknik kullanmalısınız. Bunun için en iyi yöntem likit kalem eyeliner kullanmaktır.

Nars Eyeliner Stylo hem istediğiniz netliği sağlıyor, hem de saatlerce hiç bozulmadan gözünüzde kalıyor. Mükemmel uygulama için gözünüzün iç köşesinden dışına kadar -kirpik dibinden- eyeliner’ınızı çekin.

Eşitlemek istediğiniz daha küçük olan gözünüzün dış kısmını birazcık daha kalın çizerseniz, gözünüz daha büyük ve ikisi de eşit görünecektir. 
 

Birbirine yakın gözler: Bu göz şekli için yapılması gereken, gözlerin birbirinden daha uzakta görünmesini sağlayacak bir illüzyondur. Önce, gözlerinizin iç köşelerine Nars Radiant Creamy Concealer kapatıcı uygulayarak göz çevresini aydınlatın. Gözleri birbirinden uzaklaştırmak için göz pınarlarına eyeliner sürmeyin. Gözün dış köşesine yoğunlaşan eyeliner tercih edin. Gözlerin orta kısmından başlayarak uca doğru eyeliner çekin. 

birbirine yakın gözlere eyeliner

Birbirine uzak gözler için: Uzak gözleri yakınlaştırmak için öncelikle yine küçük bir hileye başvurmalıyız.

Eyeliner sürerken göz pınarına yoğunlaşın. Göz pınarından göz ucuna kadar boydan boya eyeliner çekmek için Shiseido Microliner Ink Eyeliner'ı kullanın. Böylece iki taraftan gözler birbirine daha yakın gözükecektir.
 

Düşük göz kapakları: Eğer göz kapaklarınız yok denecek kadar katlanıyorsa, ürünü biraz göz kapağınızın üstüne çıkartın ki, eyeliner'ınız kapanmasın.

Yumuşak bir kalem eyeliner mesela Shiseido Kajal InkArtist'i kirpik dipleriniz boyunca çekin ve gözünüzün bittiği yerde hafif kuyruk yapın. Böylece gözün düşük kısmı daha yukarıda görünecektir.

 

Büyük gözler: Büyük gözler genelde her türlü görüntüyü kaldırabilir, bu yüzden elinizi korkak alıştırmayın.

Nars High Pigment Longwear Eyeliner  göz kalemi ile göz pınarınızdan gözlerinizin dışına kadar çizgi çizin ve kedi gözleri etkisi için bir kuyruk yaratın. 

büyük gözlere eyeliner uygulaması

Küçük gözler: Gözleri büyük göstermek için önce çok açık kahverengi renginde bir göz farını tüm göz kapağınıza uygulayın. Nars Blondie far iyi seçim olur.

Sonra kirpik diplerinize Nars Kohliner sürün. Göz kalemini uyguladıktan sonra parmak uçlarınızla bunu hafifçe dağıtın ve koyu kahverengi göz farı (Nars Bengali) ile hafif bir gölge yapın.

Böylece gözleriniz daha iri gözükecektir.

 

Yuvarlak gözler: Yuvarlak gözler için eyeliner uygulaması gözlerin uç kısımlarına kuyruk görünümü verilecek şekilde yapılmalıdır. Bu teknik gözleri daha kalkık gösterir.

Uzun kuyruklu bir eyeliner için Shiseido Archliner Eyeliner kullanmak ideal olur. Keçe ucuyla kullanım kolaylığı sağlar çünkü kontrolü rahattır. 
yuvarlak gözlere eyeliner

Eyeliner ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şey için "EYELINER NEDİR VE NASIL ÇEKİLİR?" yazımıza tıklayın.

Küçük gözleriniz var ve onları daha büyük göstermek istiyorsanız, size harika bir video öneriyoruz: HATİCE SAKA: GÖZLER DAHA BÜYÜK NASIL GÖSTERİLİR? Üstelik harika makyaj tüyoları ile! 
 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ