;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
İSTENMEYEN TONLARA ELVEDA: SAÇTAKİ TURUNCULUK NASIL GİDER?
PAYLAŞ

Güzellik Trendleri

İSTENMEYEN TONLARA ELVEDA: SAÇTAKİ TURUNCULUK NASIL GİDER?

 • Aralık 02, 2022

Sarı saçların en büyük kabuslarından olan istenmeyen turuncu tonların nasıl giderilebileceğini incelemeye alıyoruz.

Saçlarınızı bir kere sarıya boyattıysanız, bunun nasıl bir tutku olduğunun da farkına varmışsınız demektir. Zaman zaman açık tonlardan sıkılsanız bile, günü geldiğinde yine sarıya dönmek için kuaförünüzün yolunu tutarken kendinizi bulabilirsiniz. Eğer boyama işlemini ilk defa gerçekleştireceksiniz ya da saçınızda istediğiniz ton açıcı uygulanarak elde edilebiliyorsa, profesyonel kişilerden yardım almanızda fayda var. Çünkü az sonra bahsedeceğimiz saçta turunculaşma durumu, tam da bu sebeple kaynaklanıyor.

Saçta turunculaşma neden olur?
Saçlara uygulanan açıcının yeterli gelmemesi ya da yeteri kadar bekletilmemesi, saçta turunculaşma görmenin en temel sebebi. Aslında bu yüzden profesyonel kişilerden destek almak gerekiyor ki istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasın.

 

Saçtaki turunculuk nasıl gider?
Platine veya sarıya boyanmış koyu renkli saçlarda görülen turunculaşma, röfle ya da balyaj gibi işlemler uygulanan açık kahverengi saçlarda da karşımıza çıkabiliyor. O halde sıra saçtaki turunculuk nasıl gider sorusunu yanıtlamaya geliyor.

Saç bakım rutininize mor şampuan dahil edin
Saçınızdaki istenmeyen turuncu tonlarının düzeltmesine mi ihtiyacınız var? İşte burada saç tonunu düzelten şampuanlar devreye giriyor. Mor, mavi ve diğer pigmentli formüllerle hayata geçirilen şampuanlar, saçta turunculaşmanın önüne geçmek adına alınabilecek en basit yöntemlerden. Yalnız bu tarz şampuanları haftada sadece1 ya da 2 kez kullanmak gerekiyor.

Bakım ürünlerinizi dikkatli seçin
Sarı saçlar biraz daha emek istiyor. Haliyle bakım ürünlerini ona göre seçmek de parlak ve canlı saçlara sahip olmanın önemli bir parçası. Bu yüzden renk koruyucu saç ürünleri kullandığınızdan emin olmalı, saç rengini soldurduğu bilinen sülfat içermediğine dikkat etmelisiniz.
 

Mor maske de şans vermeyi deneyebilirsiniz
Güçlü, parlak sarı saçları korumak için, turuncu tonlarını güçlendirmek ve nötralize etmeye yardımcı olmak için eksiksiz bir saç bakımı rutininize ihtiyacınız olacak. Mor şampuana ek olarak, ultra pigmentli mor saç maskesini de bu rutine dahil ederek saçta turunculaşma yaşamanın önüne geçebilirsiniz.


 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ