Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
3 RENKLİ FAR NASIL KULLANILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Far

3 RENKLİ FAR NASIL KULLANILIR?

 • Haziran 30, 2020

Rengini çok beğenerek aldığınız far paletini hakkını vererek kullandığınıza emin misiniz? Birçok kadın, genelde tek renge yoğunlaşır. Diğerleri sabırla sırasını bekler. Peki, o zaman diğer renkler neden var?

3 farın aynı anda kullanılması beceri ister. Çoğunlukla bu sebepten far paletleri tekli far muamelesi görür. Ama 3 rengin nasıl bir arada kullanacağınızı öğrenirseniz, tekli farlara bundan sonra yan gözle bile bakmazsınız, emin olun! Neden bakasınız ki? İstediğinizde renkleri tek tek kullanırsınız, istediğinizde de renkleri harmanlayarak. Bu yüzden 3’lü farlar teklilere göre çok daha fonksiyoneldir.Gelelim 3’lü far kullanmanın tekniğine...

 

Açık, orta, ve koyu renklerden açık renkle başlayın. Göz kapağınızın tamamına, göz dibine kadar açık rengi sürün. Daha sonra orta tondaki farı göz kapağınızın yukarısına kaş altıyla birleştiği kıvrıma uygulayın. Böylelikle göz şeklinizi belirginleştirebilirsiniz.

 

Koyu tonu ise göz şeklinize göre eyeliner sürer gibi kirpik dibine sürebilir veya göz bitiminden kaş bitimine doğru gölgelendirme yapabilirsiniz. Özellikle çukur gözlere sahipseniz koyu tonu gözünüzün dış kenarına uygulamalısınız. 

 

Son olarak, en açık renk far ile kaş altını tekrar aydınlatın. Göz pınarlarınıza da sürebilirsiniz. Bütün 3’lü far paletlerini bu şekilde uygulayabilirsiniz.

 

Profesyonel makyaj sanatçısı Ferda Öner, 3 renkli far kullanımını uygulamalı olarak gösterdi:

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ