Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
FAR NASIL SÜRÜLÜR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
CLIMAX MASCARA
NARS
Maksimum Hacim Veren Maskara
1.420,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL
LARGER THAN LIFE LONG-WEAR EYELINER
NARS
Uzun Süre Dayanıklı Göz Kalemi
1.290,00 TL

Far

FAR NASIL SÜRÜLÜR?

 • Haziran 26, 2020

Dünyanın en güzel makyajını yapmış bile olsanız eğer size uygun değilse hiç hoş gözükmeyebilirsiniz. O yüzden herkesin makyaj tekniği ayrıdır.

Herkesin göz şekli birbirinden farklı olduğu için tek tip bir far uygulaması da yoktur. En iyi görünüm için farı da da göz yapısına uygun olarak sürmek gerekir. Bu da farklı teknikler demektir…

Farklı tiplere göre far nasıl sürülür, anlatalım.

Göz şekline göre far sürmenin püf noktaları

Göz tipine göre makyaj

1) Düşük göz kapağına sahip kadınlar


Düşük göz kapağına sahip kadınlar için göz makyajı çok önemlidir. Dikkat etmeleri gereken birkaç püf noktası vardır: Makyaja başlamadan önce göz çevresini Nars Radiant Creamy Concealer ile kapatın ve kirpiklerinizi kıvırın. Bunu daha sonra maskaradan önce bir kez daha uygulamalısınız. Kirpik kıvırıcı kirpikleri yukarı kaldırdığından gözleri de daha yukarıda ve büyük göstermeye yarar. Bu makyajda en önemli nokta, göz yapısı.

Jennifer Lawrence

Göz kapağı düşük olan Jennifer Lawrence da siyah kalemi hep alt kirpik diplerine sürer, siz de öyle yapmalısınız. Alt kirpik dibinize ve göz içine siyah kalem çekin. Sonra hafifçe üste de uygulayın ama yarım çizi uygulayın. Bunun için Nars Larger Than Life Long Wear Eyeliner Via Veneto siyah kalemi kullanabilirsiniz. Kalemden sonra Nars Bengali far ile kalemi birleştirin. Bengali, doğal kahve tonlarında bir fardır. Kalem ile bütünleşmesi için Nars Allover  Eyeshadow Brush  #20  ile göz kapağına farı yayın.

Nars Single Eyeshadow Bengali

Parlak bronz bir farı göz kapağının üst kısımlarına ve gözün üst köşelerine uygulayın. Bu, gözleri küçük göstermez tersine efekt yaratacağından daha güzel gösterir. Bunun için Nars Duo Eyeshadow Isolde’yi kullanabilirsiniz. Nars Climax maskarayı gözün iç kısımdaki kirpiklerine uygulamayın, dış kısımlara uygulayın. Bu, gözü daha büyük gösterir, uzatır. Son olarak maskara fırçasının ucuyla da kirpik uçlarına nokta vuruşu yaparak göz makyajını bitirebilirsiniz.

Nars Larger Than Life Eyeliner

2) Birbirine yakın gözler

 

Gözleri birbirine yakın olanlar, göz pınarlarına açık renk far ya da aydınlatıcı (Nars Radiant Creamy Concealer)uygulayıp gözün dış köşelerini koyultmalı ve yanlara doğru farı çekik şekilde uygulamalılar. Koyu renk far olarak da Nars Coconut Grove koyu kahve farı tercih edebilirsiniz.

Birbirine yakın gözler nasıl makyaj yapmalı

Gözleriniz birbirine yakınsa, ortasından göz sonuna kadar alt ve üst kısmına çekmelisiniz. Böylece gözlerinizi birbirinden dengeli şekilde ayrık gösterebilirsiniz. Kirpiklerinizin uçtaki kısımlarına bol bol maskara sürmelisiniz. Maskarayı göz pınarlarına çok yakın sürmeyin.


3) Birbirine uzak gözler

 

Eğer birbirinden uzak gözleriniz varsa, göz kapağının iç kısımlarına koyu renkte far uygulayabilirsiniz. Nars Velvet  Shadow Stick Glenan ( Lacivert ) ile gözün iç kısımlarını boyayın, gölgeli bir görünüm yaratın.

Nars Velvet Shadow Stick

Gözün dış kısımlarına ise açık renk far sürebilirsiniz, Nars Single Eyeshadow Kashmir (metalik şampanya beji) gibi. Birbiriyle uyumlu ama açıklı koyulu 2 farklı far rengi ile gözlerinizi birbirine daha yakınmış gibi gösterebilirsiniz. Üstelik dumanlı bir görünüm olur. Bu efekt oldukça etkilidir, bunu açık ve koyu renkte başka far renkleriyle de deneyebilirsiniz.

Bu makyajda göz kalemi kullanmayabilirsiniz ama makyajınızı mutlaka maskara ile tamamlayın.

 

4) Çukur gözler
 

Göz şekline göre makyajda en çok dikkat etmesi gereken grubun başında çukur gözlere sahip kişiler geliyor. Çukur gözlere sahip kişiler çok fazla gölgeli makyaj yapmamalı, gözlerinde açık ve aydınlık renkleri tercih etmeliler. Koyu ve karanlık renkleri asla tüm göz kapağında kullanmamalılar.

Çukur gözler göz kapaklarının yapısından dolayı olduğundan daha küçük gözükürler. Bundan dolayı açık renk far kullanılarak göz daha belirgin hale getirilir. Ayrıca çıkık olan kaş altlarını da geri plana çekmek gerekir.

Nars Duo Eyeshadow Alhambra

Kaş altlarına orta koyulukta bir far ve göz kapağı üstüne açık, pastel tonlarda astar far sürün. Kirpik üstleri aydınlık olacak şekilde göz kapağı ile kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölge yapın. Bu açıklı koyulu gölgeleri Nars Duo Eyeshadow Alhambra ile yapabilirsiniz. Kalem veya eyeliner'ı ise sadece göz kapağına ince bir şekilde uygulayın. Bunun için Nars Stylo Eyeliner’ı kullanabilirsiniz. Göz içine beyaz kalem sürün. Maskarayı üst kirpiklere yoğun, alt kirpiklere daha hafif bir şekilde uygulayın. Bu uygulama için Nars Climax maskaradan çok memnun kalacaksınız.


5) Badem gözler

 

Göz şekline göre makyajda en ideal göz şeklidir. Makyaj artistleri bu tip gözlere makyaj yapmaya bayılır! Badem gözlüler her türlü göz makyajını istedikleri gibi yapabilirler. Artık far sürmeye daha hakim olduğumuza göre göz makyajı hakkında daha detaylı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Nars  Hardwired  Eyeshadow Melrose ( Altın Işıltılı Bebek Pembesi ) farı göz kapağınıza uygulayın. Gözlerinizi daha da ortaya çıkarmak ve kusursuz bir göz makyajı görünümü için Nars Climax ile kuyruklu bir eyeliner uygulaması yapın. 

 

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ