Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HEM AYDINLIK VEREN HEM DE MÜKEMMEL KAPATICILAR
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL

Kapatıcı

HEM AYDINLIK VEREN HEM DE MÜKEMMEL KAPATICILAR

 • Temmuz 03, 2020

Kapatıcı, özellikle göz altında bulunan cilt rengi koyuluğunun giderilmesini, tüm cildin aynı renk olmasını sağlar. Ayrıca yüzdeki pürüzleri, kızarıklıkları ve lekeleri gizler ve cilt tonundan 1-2 ton açığı kullanılırsa aydınlatıcı olarak vurgulamak istediğiniz yerleri de ortaya çıkarır. Mükemmel kapatma özelliğine sahip aynı zamanda da aydınlatıcı etki taşıyan kapatıcılar, koyu halkaları ve morlukları gizledikleri gibi cilt tonunu iyileştirir, aydınlık ve iyi dinlenmiş bir ifade verirler yüze... Yorgun görünümü giderir, sizi canlı ve taze gösterirler. Çünkü ışığı yansıtıcı özellikleri vardır. 

 

Aydınlık veren kapatıcılar hangileri?
 

Aydınlık veren kapatıcıların hepsi göz çevresi ve yüzün diğer taraflarında da kullanılabilir. Kapatıcı özelliklerinin yanı sıra aydınlatıcı olarak da kullanılabilirler!
 

 

Püf noktası 1: Kapatıcıyı aydınlatıcı olarak kullandığınızda, cilt tonundan daha açık bir renk tonu seçin. Kaş üstü, kaş kemiği üzeri, göz altları, burun kenarı, mimik çizgileri ve çene üstüne kapatıcıyı nokta nokta ince uçlu bir fırçayla sürün. Make Up For Ever Concealer Brush #174’ü bu iş için kullanabilirsiniz. Sonra orta boyda bir kapatıcı fırçası Make Up For Ever Concealer Brush #176 ile ürünü dağıtın. Nars Cream Blending Brush #12’yi de kullanabilirsiniz.

 

Make Up For Ever Ultra HD Concealer, doğal, ışıltılı bir görünüm için kusurları kapatır ve göz çevresinin etrafına doğal bir aydınlık kazandırır. Aşırı koyu halkalarda fondötenden önce kullanılabilir. Makyaj uzmanları Make Up For Ever Ultra HD Concealer kapatıcıyı, TV'deki oyuncularda koyu halkaları ve yorgunluk belirtilerini gizlemek için kullanıyorlar. UHD Concealer’ı en iyi şekilde dağıtmak için Make Up For Ever 172 no’lu veya 176 no’lu fırçaları kullanabilirsiniz.

 

 

Make Up For Ever Lift Concealer, koyu halkaları ve ufak cilt tonu farklılıklarını çok iyi bir şekilde gizler. Buğday proteini bakımından zengin olan formülü, cilt tonunu iyileştirir ve gözlerin etrafındaki çizgileri düzgünleştirerek yüzü daha gergin ve genç göstermeye destek olur. Kapatıcıyı sürüp dağıtmak için Make Up For Ever Concealer Brush #174’ü kullanabilirsiniz.

 

“Make Up For Ever Lift Concealer, koyu halkaları ve ufak cilt tonu farklılıklarını çok iyi bir şekilde gizliyor. Buğday proteini bakımından zengin olan formülü, cilt tonunu iyileştirip gözlerin etrafındaki çizgileri düzgünleştirerek yüzü daha gergin ve genç gösteriyor. Yüzde hafif bir gerdirme etkisi için Make Up For Ever Lift Concealer kapatıcıyı fondöteninizle karıştırarak da kullanabilirsiniz.” –Erkan Uluç

 

Shiseido Perfect Stick Concealer, en koyu göz altı halkalarını kapatmak veya ciltte istediğiniz bölgelere aydınlık vermek için ideal bir üründür. Stik formundan dolayı rahat uygulama sağlar. Ünlü makyaj artisti Hatice Saka’nın da favori ürünüdür. Ürünü direkt uygulayıp parmağınızın ısısıyla yayabilirsiniz.

 

“Shiseido Perfect Stick Concealer, en koyu göz altı halkalarını kapatmak ve ciltte istediğiniz bölgelere aydınlık vermek için ideal bir ürün. Bu bakımdan favorim.” – Hatice Saka

 

 

Nars Radiant Creamy Concealer, krem yapıda ve ayarlanabilir kapatıcılığa sahiptir. Göz çevresindeki halkaları, koyulukları çok güzel örter. En güzel yanı da nemli bir bitişi olmasıdır. Işığı yayma teknolojisine sahiptir. Göz çevresini çok güzel aydınlatıp, koyulukları kapattığı gibi cilt kusurlarını gizleyip, yorgunluk belirtilerini de azaltır. Kremsi yapıdaki bu ürünü kendi fırçasıyla sürüp, Nars Cream Blending Brush #12 ile cilde güzelce yedirebilirsiniz.

 

“Nemlendirici ve ışığı yayma teknolojisiyle zenginleştirilmiş Nars Radiant Creamy Concealer, cilt kusurlarını anında gizleyip, ince çizgileri ve yorgunluk belirtilerini azaltırken daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir cilt tonu oluşturuyor.” -Hamiyet Akpınar

 

Shiseido Sheer Eye Zone Corrector, Shiseido’ya özel bir göz çevresi ürünüdür. Bu renk düzeltici, özellikle ince dokulu kapatıcı tercih edenler için idealdir. Farklı tonları olması, göz altındaki morluklara göre seçim yapma olanağı sağlar. Koyu halkaları kapatma işlemini, rengi nötralize ederek yapar. Göz çevresini dengeler, aydınlık gösterir. Aynı zamanda yüzün belli noktalarını aydınlatmak amacı ile de kullanabilirsiniz.

 

Ürünü ister göz çevresine isterseniz yüzünüzün aydınlatmak istediğiniz uygulayın, her zaman parmaklarınızla ürünü cilde yumuşakça yedirin. Shiseido Sheer Eye Zone Corrector’u tampon hareketlerle cildinize çok bastırmadan uygulayın.
 


 

 

NASIL UYGULAMALI?

 

Eğer gözünüzün altı çok morsa...

Eğer göz altlarınızda çok fazla sorun varsa, önce mutlaka renk düzeltici bir kapatıcı sürmelisiniz ki koyu halkalar/morluklar nötrlensin. Make Up For Ever 5 Camouflage Palette kullanmalısınız. Bu 5’li kamuflaj palet, koyu halkaları ve yüzünüzdeki lekeleri mükemmel şekilde gizler. Pigment bakımından oldukça yoğun olan bu ürün, cilt lekelerini ve diğer cilt kusurlarını kapatmak ve hafif makyaj yaparken bile cildin tamamının aynı renkte görünmesini sağlamak için mükemmel bir üründür. Palette sarı, yeşil, lila, pembe ve turuncu kapatıcılar bulunur.

 

Sarı kapatıcı: Göz altındaki mor halkaları sarı ile silebilirsiniz.

Şeftali/Turuncu kapatıcı: Kahverengiye dönük mor halkaları ise turuncu-şeftali tonlu kapatıcı ile yok edebilirsiniz.

Pembe kapatıcı: Pembe kapatıcılar da mavimsi morlukları nötrler.

 

HANGİ RENGİ NE İÇİN KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN RENK TEORİSİ YAZIMIZA TIKLAYIN!

 

Püf noktası 2: Eğer göz çevrenizde kırışıklık problemi varsa, kapatıcının çizgilere dolmaması için ilk adım olarak makyaja Nars Instant Line Pore Perfector ile başlayın. Bu, ince çizgi ve gözenekleri doldururak cildi makyaj için hazırlar. Cildi düzgünleştirerek pürüzsüz bir zemin yaratır.

 

Son olarak kapatıcıyı sabitlemek için Make Up For Ever Loose Powder veya Nars Light Reflecting Pressed Powder ile son dokunuşu yapın.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ