;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
MODELLER CİLTLERİNİ MODA HAFTALARINDA YOĞUN TEMPODA NASIL KORUYORLAR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün

Yaz Cilt Bakımı

MODELLER CİLTLERİNİ MODA HAFTALARINDA YOĞUN TEMPODA NASIL KORUYORLAR?

 • Temmuz 21, 2020

Pürüzsüz ve sağlıklı görünen cildin arkasındaki sır ne? Evet, bu soruyu bir modele rahatlıkla sorabiliriz. Çünkü özellikle moda haftalarının yoğun temposunda bile bir modelin cildini asla çökkün ve yorgun göremeyiz. Onların cildi her zaman taze ve parlaktır. Bu işin sırrını yazdık.

 

Ekspres maske
 

Modeller bazen 2 defile arası bile bakım yaparlar. Bu bakım, ciltlerine enerji verir ve onu canlandırır. Böylece bir sonraki makyaja cilt hazır ve nazır olur! Hızlı sonuç almak için en iyi bakım her zaman yüz maskesidir. Çünkü maskeler cilde etkili şekilde kısa sürede bakım yapmaya yararlar. Cildi onarırlar. 

 

Shiseido Pure Retinol Instant Treatment Face Mask, cildin doğal iyileşme fonksiyonunu teşvik eden ve cildin yüzeyini güzelleştiren yoğun nemlendirme sağlayan konsantre bakım maskesidir. Retinol içeriği ile kuru, mat ve kırışık cilt görünümünü ortadan kaldırır. Cildi derinlemesine nemlendirir. Kolajen üretimini destekler. Bu da cildin genç ve taze görünümünü korumasını sağlar. 

 

Göz çevresi de unutulmaz elbette. Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Pure Retinol Express Eye Mask, sadece 15 dakikalık bir uygulama sonrasında göz çevresine daha sağlıklı bir görünüm sağlar. Göz çevresindeki halkaları ve matlığı gidermek için anında parlaklık verir

 Nemlendirme

 

Nem, nem, nem! Modellerin en dikkat ettiği şeylerin başında ciltlerini nemlendirmek geliyor. Çünkü nemsiz cilt, kuru ve mat gözükür. Bu da sağlıksız bir ifade demektir. Nemli cilt ise canlı, parlak ve genç gözükür.

 

Shiseido Ibuki Protective Moisturizer, gözle görülebilir gözenekler, sivilceler, sivilce izleri ve matlık gibi cildin tonunu bozan unsurların görünümünü büyük ölçüde düzeltir. Uzun süreli nemlendirme sağlarken cildin yüzeyini yeniler ve cildinizi mükemmel şekilde pürüzsüz hale getirerek kusursuzlaştırır. Bu çok fonksiyonlu nemlendirici, cildin tüm şikayetlere karşı direncini arttırmak için çalışır; cilt pürüzsüz, yumuşak ve sorunlardan arınmış hale gelir. Bu çok yönlü nemlendirici modellerin çantasından çıkarmadığı ve ihtiyaç duydukça ciltlerine uyguladıkları bir üründür.

 

Bol su ve uyku
 

Fırsat buldukça su içmeyi hiçbir model atlamaz! Su, en önemli güzellik iksiridir. Cildin temel ihtiyacı sudur. Ayrıca yeterli uyku da güzel görünen bir cilt için olmazsa olmazdır. Hiçbir kozmetik, iyi bir uykunun yerini tutamaz. 
 

Cilt temizliği
 

Modellere profesyonel yani yoğun makyaj yapıldığı için cilt temizliği onlar için çok önemlidir. Ciltlerini makyajdan tamamen arındırmak için iyi bir temizleyici ve toniği yanlarında her zaman taşırlar. Çünkü podyumdan inince ilk olarak makyajdan kurtulurlar. 
 

Make Up For Ever So Divine, suya dayanıklı olanlar dahil olmak üzere her türlü makyajı temizleyen mineralli ve rahatlatıcı bir temizleyici kremdir. Kuru ve hassas ciltleri yatıştırır ve rahatlatır. Cilde dokunduğunuzda kadifemsi bir his yaratır. Nemlendirici, yatıştırıcı, yumuşatıcı ve yenileyici etken maddeler bakımından zengin bir içeriğe sahip formülü sayesinde cildin yumuşaklığını ve esnekliğini artırır. 

 

Cildinizi neyle temizlerseniz temizleyin, ardından tonik kullanmanız hem cildinizi sıkılaştırır hem de gözenekleri derinlemesine son kez arındırarak makyaj temizliğini tamamlar. Üzüm çekirdeği içeren Make Up For Ever Cool Lotion; alkol içermeyen yatıştırıcı losyondur. Tonik yerine kullanabilirsiniz. Cildi gündüz ve gece bakımı için hazır hale getirir. 

 

Saçları nemlendirmek
 

Yoğun işlemden ve şekillendirilmekten yıpranan saçların nemlendirilmesi modellerin saç bakımıyla ilgili yaptığı bakımların başında gelir. Bu yüzden saç uçlarına yağ uygularlar. Marrakesh Argan Oil Light, ince telli saçlar için yoğunluğu azaltılmış, kenevir ve Argan yağı içeren özel formülü sayesinde saçı derinlemesine nemlendirerek yumuşatan bakım yağıdır. İşlem görmekten yıpananan, mat saçlara canlılığını geri kazandırır, çevresel etkenlerin saç tellerinde yarattığı hasara karşı saçı korur.
 

Gece kremi ve göz çevresi kremi
 

Yoğun tempoda atlanmaması gereken en önemli şeylerin başında gece uyumadan önce sürülen krem yani gece kremi gelir. Çünkü cilt geceleri uykuda kendini yeniler ve gece kremleri de bu yenileme işini destekler. Her zamanki rutinde olduğu gibi moda haftası gibi aşırı yoğun günlerde de gece bakımı asla atlanmamalıdır.
 

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Night Cream, daha belirgin hale gelmeden çizgiler ve kırışıklıklara yoğun şekilde odaklanan, yaşlanma karşıtı gece nemlendiricisidir. Kırışıklarda gözle görülür azalma sağlar ve cildi sabaha kadar güzelleştirirken cildin yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. 

 

Shiseido Bio Performance Super Corrective Eye Cream, zamana karşı savaşan bir göz kremidir. Kremi düzenli kullandığınızda gözlerin etrafında oluşan yorgun görüntü eski haline döner. Göz çevresini onarır, kırışıklıkları gözle görünür şekilde azaltır ve göz altı morluklarını giderir. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ