;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PANTONE 2016’NIN RENKLERİNİ MAKYAJ ARTİSTLERİ VE VLOGGER’LAR YORUMLADI!
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün
HIGH PIGMENT LONG WEAR EYELINER
NARS
Yüksek Pigmentli Dayanıklı Göz Kalemi
1.070,00 TL
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.370,00 TL

Ünlülerin Makyajı

PANTONE 2016’NIN RENKLERİNİ MAKYAJ ARTİSTLERİ VE VLOGGER’LAR YORUMLADI!

 • Temmuz 21, 2020

Her yılın temasına ve ruhuna göre yılın rengini seçen Pantone, seçtiği renkle birlikte her zaman duygusal bir açıklamayı da beraberinde getiriyor. Bu yıl cinsiyet eşitliği, denge, sakinlik, iyi olmak, uyumlu olmak gibi insan ruhunu ve ikiliğini yansıtması adına Rose Quartz ve Serenity renkleri 2016'nın renkleri olarak seçildi.

Pantone, mavi ve pembeyi seçerek, kadın ve erkeğin yanyana durması iki tarafın arasındaki keskin ayrımların önüne geçmesi ve eşitlik idealine gönderme yapmaktadır. Üstelik Pantone ilk defa yılın rengi olarak 2 renk seçmiştir. Bu bile pembe ve mavinin yanyana durması gerektiğinin bir isteğidir. Peki, bu renkleri makyajda nasıl kullanmalıyız? Bu konuda makyaj artistlerinden ve vlogger’lardan görüş aldık...

Duygu Özaslan
“Makyajda pastel pembe ve bebek mavisini bu yaz bol bol kullanacağım. Romantik görünümleri seviyorum. Bu renklerin özellikle benim gibi beyaz tenlilere çok yakıştığını düşünüyorum açıkçası... Pembe far ve pembe ruj ikilisini birlikte kullanıp, saçlarımı da ördüğümde kendimi gerçekten prenses gibi hissediyorum.”

Erkan Uluç/Makyaj Artisti
“Gözlerinizi tamamen pembeye ya da mavi fara boyayabilirsiniz. Tüm göz kapağını tek renge boyamak çok moda! Bunun için krem farlardan yararlanmak iyi olur. Shiseido Shimmering Cream Eye Color PK214 (pembe) ve BL215 (bebek mavisi) tam da Pantone 2016’nın renklerini yansıtan farlar. Bu farlar ile tüm göz kapağınızı boyayabilirsiniz. Hatta kaş farınızın altına kadar rengi sürebilirsiniz. Diğer bir seçenek de, bu 2 renk ile gölgeli makyaj yapmak... Gözlerinizin iç kısmına pembeyi, dış köşelerine de maviyi sürerseniz çok güzel bir geçiş yakalayabilirsiniz.”

Ayşegül Kaplan (makyajmıdedin)
“Bu yıl Pantone ilk kez iki rengi bir arada kullanıyor. İki rengin seçilmesi moda alanında kombin yapma açısından işi daha da kolaylaştırıyor, makyajda ise farklı dengeler söz konusu! Ben gözlerimi nude bırakıp (sadece maskara), yanaklarımda bebek pembesi bir allık ve ruj ile bu trende katılabilirim. Bence çok güzel olur, hem taze hem modern bir görünüm!”

Hatice Saka/Makyaj Artisti
“Yanaklarınıza pembe allık sürün. Pembe sizi daima canlı, taze ve genç gösterir. Krem pembe allık ile çok sağlıklı ve doğal bir görünüm kazanabilirsiniz. Make Up For Ever HD Blush Cool Pink’i öneririm. Gözlerde ise alt kirpik diplerinize Nars Larger Than Life Abbey Road mavi göz kalemini çekin. Kirpiklerinizi Make Up For Ever Smoky Lash mavi maskara ile boyayın. Nars Audacious serisinden tam bir nude pembe ruj olan Anita’yı seçip makyajı bitirebilirsiniz.”

Sebile Ölmez (sebibebi)
“Pembe rengi hep sevmişimdir. Makyajda bu sene daha çok kullanacağım, belli oldu. Pastel pembeyi bebek mavisi farlar ile karıştırıp gölgeli göz makyajları yapabilirim. Hatta tüm göz kapağıma maviyi yoğun olarak sürüp, pembe ile efekt yaratabilirim. Bunu deneyeceğim en kısa sürede!"

Fezi Altun/Makyaj Artisti
“Pantone’nin bu yılki seçimlerini sevdim. Artistik çalışmalar yapabilirim bu renklerle! Şık ve sofistike bir görünüm sağlayacak monokrom makyajlar için elverişli renkler... Pembe ve maviyi dengeli şekilde yüze yaydığınızda hem gözde hem dudakta hem yanakta oldukça güzel durabilir.”

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ