Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
20’Lİ YAŞLARDAYIM AMA GÖZ ÇEVREMDE KIRIŞIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI! NE YAPMALIYIM? GÖZALTI KIRIŞIKLIĞI İÇİN NELER KULLANILMALI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişki Ürünler
ULTIMUNE POWER INFUSING EYE CONCENTRATE
SHISEIDO
Ultimune Çok Fonksiyonlu Göz Çevresi Bakım Kremi
3.850,00 TL
VITAL PERFECTION UPLIFTING&FIRMING EXPRESS EYE MASK
SHISEIDO
Sıkılaştıran ve Toparlayan Anti-Aging Etkili Ekspres Göz Çevresi Maskesi -12 Çift
4.350,00 TL
WASO YUZU-C EYE AWAKENING ESSENCE
SHISEIDO
Anında Canlandıran & Aydınlatan Göz Çevresi Bakım Kremi
1.750,00 TL
ULTIMUNE EYE SET
SHISEIDO
Ultimune Bakım Seti
6.540,00 TL 5.230,00 TL
STRENGTH & BRIGHTENING & LIFTING SET
SHISEIDO
Güçlendiren & Parlatan ve Lifting Etkili Set
6.248,00 TL 4.995,00 TL

Cilt Bakım

20’Lİ YAŞLARDAYIM AMA GÖZ ÇEVREMDE KIRIŞIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI! NE YAPMALIYIM? GÖZALTI KIRIŞIKLIĞI İÇİN NELER KULLANILMALI?

 • Haziran 24, 2020

Olmayacak şey değil! Birçok sebepten ötürü 20 yaşlarındaki kişilerde bile göz çevresinde kırışıklıklar görülebiliyor. Peki bu duruma karşı nasıl önlem alınabilir?

Normalde kırışıklıklar yaşlanmanın doğal işareti olarak kabul edilir ve belli bir yaştan sonra oluşması beklenir. Ancak son zamanlarda erken yaşta görülen göz çevresi kırışıklıkları maalesef artık şaşılacak bir durum olmaktan çıktı. Genç ciltlerde bile kaz ayakları görülebiliyor. Ama panik yok! Bu duruma yol açan nedenleri ve önlemleri bilirsek, göz çevresi çizgileri düşmanımız olmaktan çıkabilir. 

Göz altı kırışıklıkları, gözün alt kısmında oluşur. Göz çevresinde ve göz altında oluşan kırışıklıklar çoğunlukla aynı zamanda oluşur.

Genç yaşta göz çevresi kırışıklıkları neden olur? Göz altı çizgileri neden olur ?

Kuruluk, göz çevresi kırışıklığının en önemli sebeplerinden biridir. Göz çevresini düzenli nemlendirmek oluşabilecek kırışıkları önlemek ya da oluşan kırışıklıkları yok etmek için, ilk başta gelen yöntemlerdendir.

Göz çevresi kırışıklıkları ve gözaltı kırışıklığı cildin elastikiyetini kaybetmesinden oluşur. Elastikiyet kaybı genelde yaşlılık belirtisidir. Ancak elastikiyet kaybının oluşmasının yaşlılık harici sebepleri de vardır.

Kırışıklıkların en sık nedenlerinden biri, göz çevresi mimikleridir. Çünkü göz çevresi, doğduğumuz andan itibaren hareketlidir. Gülerken, ağlarken, şaşırınca, korkunca göz çevresi kaslarımız hep kasılır.

Genç yaşta kırışıklıkların oluşmasının bir başka nedeni de güneş ışınları. Bir başka deyişle, güneşe çıkmadan önce güneş koruyucusu kullanmayanların kullananlara göre göz çevresinde kırışıklıklarının erken oluşma riski çok daha fazla... Ayrıca güneş ışınlarına karşı gözleri kısmak da bir başka önemli etken. 

Sigara da cilde elastikiyet kaybettiren ve cildi bozan çok önemli bir faktör. Az uyku, uykusuzluk, yanlış uyku pozisyonu, stres, alerjiler ve genetik de erken yaşta oluşan kırışıklarda büyük rol sahibi elbette.

Vücuttaki kolajen miktarının zamanla azalması da bir diğer faktördür. Kasları ve cilt hücrelerini besleyen bu protein yeteri kadar üretilmediğinde cilt gerginleşiyor  ve ince çizgiler halinde kırışıklıklar belirgin hale gelmeye başlıyor.

Hyaluronik asidin de zaman içerisinde üretiminin yavaşlaması göz çevresinde oluşan kırışıklıların bir diğer sebebi...

 

Tedavi yöntemleri - Göz altı çizgileri nasıl geçer ?

Göz çevresi kırışıklıklarına karşı etkili yöntemlerden biri retinollü, A vitaminli göz çevresi kremleri kullanmaktır. Retinol, cildi onarır ve kırışıkları mümkün olduğunca açmaya yarar. Tabii ki bu tür kremleri uzun süreli ve düzenli kullanmak gerekir ki etki görülsün.

Günlük kullanılan nemlendirici kremlerin de faydası çoktur. Nemli cilt, geç kırışır. Bu yüzden göz çevresi nemlendiricileri göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için harika bir yoldur.

Bu tür etkili kremlerin haricinde estetik yöntemleri vardır; dermabrazyon, botoks ve kolajen takviyesi gibi. Ancak bu tür tedaviler için doktor önerisi ve kontrolü şarttır.

Bunların dışında sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı benimsemek önemlidir. İyi görünümlü ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan çinko ve kalsiyum, kişinin diyetinin bir parçası haline getirilebilir. Bunun dışında yeterli ve düzgün uyku ile gözleri yeterli şekilde dinlendirmelisiniz. Cildiniz için gereken özeni kırışıklar oluşmadan göstermeye başlarsanız, bu sevimsiz çizgilerle de o kadar geç tanışırsınız. 

En etkili göz çevresi kremleri

Göz çevresi kırışıklığına ne iyi gelir diye merak ediyorsanız, sizin için bazı önerilerimiz var. 

Shiseido Ultimune Power Infusing Eye Concentrate, ilk kez göz bakım kremi kullanacak olanlar dahil, göz çevresinde birden fazla endişe yaşayanlar için çok yönlü bir üründür. Yenilenen içeriğiyle şimdi çok daha güçlü olan bu çok yönlü bakım serumu koyu halkalar, şişkinlik, yaşlanmanın ilk belirtileri, donukluk ve yorgunlukla savaşır. 30 yaş göz altı kırışıklıkları varsa onlar için de kullanılabilir.

Gün boyunca göz çevresini nemlendirir. Koyu halkaların, şişliklerin ve ince çizgilerin görünümünü azaltırken, daha parlak, güçlü ve genç görünen bir göz çevresi ortaya çıkarır. 1 hafta kullanım sonrasında koyu halkalar, şişkinlikler ve ince çizgiler gözle görülür şekilde azalır.1 şişeden sonra göz çevresi stres, uykusuzluk ve mavi ışığa maruz kalma gibi olumsuz etkenlere karşı güçlenir. Ayrıca sadece göz çevresi değil kirpikler de zamanla daha sağlıklı görünür. 

Yoğun nem ve canlılık!

Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Eye Cream, Enerji dolu görünen gözler için koyu halkaları, şişlikleri ve ince çizgileri gözle görülür şekilde azaltan, 24 saat nemlendirici etkili göz çevresi kremidir. Cildin bakım ürünlerine duyarlılığını arttırmaya yardımcı olan ReNeura Technology ile üretilmiştir. Bu teknoloji cildin sinir sistemini uyararak duyuları harekete geçirir ve ürünün cilde daha iyi, daha etkili şekilde nüfuz etmesine imkan verir. Göz kapağı kırışıklığına da faydalıdır. 

Retinollü ekspres maske!

Shiseido Vital Perfection Uplifting & Firming Express Eye Mask, anında sıkılaşmış,toparlanmış ve aydınlık bir göz çevresi için anti-aging etkili ekspres bakım maskesidir.Normal retinol ile beraber daha da güçlü etki için saf retinol içerir.Saf retinol hem hyaluronik asit üretim miktarını artırır, hem de kolajen üretimini artırır.Cildi derinlemesine nemlendirir ve yaşlanma belirtilerini (sarkma,koyu halkalar ve kırışıklıklar) önler.Sadece 1 hafta içinde ise yaşlanmaya bağlı yorgunluk görünümünü azaltır. Haftada 1-2 kez kullanılması idealdir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ