;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
20’Lİ YAŞLARDAYIM AMA GÖZ ÇEVREMDE KIRIŞIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI! NE YAPMALIYIM?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişki Ürünler
BENEFIANCE WRINKLE SMOOTHING EYE CREAM
SHISEIDO

BENEFIANCE WRINKLE SMOOTHING EYE CREAM

Çok Yönlü Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Bakım Kremi
1.850,00 TL
SHISEIDO VITAL PERFECTION UPLIFTING&FIRMING EXPRESS EYE MASK HEDİYENİZ
HEDİYE & SAMPLE

SHISEIDO VITAL PERFECTION UPLIFTING&FIRMING EXPRESS EYE MASK HEDİYENİZ

17,54 TL

Kirpik Serumu

20’Lİ YAŞLARDAYIM AMA GÖZ ÇEVREMDE KIRIŞIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI! NE YAPMALIYIM?

 • Haziran 24, 2020

Normalde kırışıklıklar yaşlanmanın doğal işareti olarak kabul edilir ve belli bir yaştan sonra oluşması beklenir. Ancak son zamanlarda erken yaşta görülen göz çevresi kırışıklıkları maalesef artık şaşılacak bir durum olmaktan çıktı. Genç ciltlerde bile kaz ayakları görülebiliyor. Ama panik yok! Bu duruma yol açan nedenleri ve önlemleri bilirsek, göz çevresi çizgileri düşmanımız olmaktan çıkabilir. 

Göz altı kırışıklıkları, gözün alt kısmında oluşur. Göz çevresinde ve göz altında oluşan kırışıklıklar çoğunlukla aynı zamanda oluşur.

Genç yaşta göz çevresi kırışıklıkları neden olur?

Kuruluk, göz çevresi kırışıklığının en önemli sebeplerinden biridir. Göz çevresini düzenli nemlendirmek oluşabilecek kırışıkları önlemek ya da oluşan kırışıklıkları yok etmek için, ilk başta gelen yöntemlerdendir.

Göz çevresi kırışıklıkları, cildin elastikiyetini kaybetmesinden oluşur. Elastikiyet kaybı genelde yaşlılık belirtisidir. Ancak elastikiyet kaybının oluşmasının yaşlılık harici sebepleri de vardır.

Kırışıklıkların en sık nedenlerinden biri, göz çevresi mimikleridir. Çünkü göz çevresi, doğduğumuz andan itibaren hareketlidir. Gülerken, ağlarken, şaşırınca, korkunca göz çevresi kaslarımız hep kasılır.

Genç yaşta kırışıklıkların oluşmasının bir başka nedeni de güneş ışınları. Bir başka deyişle, güneşe çıkmadan önce güneş koruyucusu kullanmayanların kullananlara göre göz çevresinde kırışıklıklarının erken oluşma riski çok daha fazla... Ayrıca güneş ışınlarına karşı gözleri kısmak da bir başka önemli etken. 

Sigara da cilde elastikiyet kaybettiren ve cildi bozan çok önemli bir faktör. Az uyku, uykusuzluk, yanlış uyku pozisyonu, stres, alerjiler ve genetik de erken yaşta oluşan kırışıklarda büyük rol sahibi elbette.

Vücuttaki kolajen miktarının zamanla azalması da bir diğer faktördür. Kasları ve cilt hücrelerini besleyen bu protein yeteri kadar üretilmediğinde cilt gerginleşiyor  ve ince çizgiler halinde kırışıklıklar belirgin hale gelmeye başlıyor.

Hyaluronik asidin de zaman içerisinde üretiminin yavaşlaması göz çevresinde oluşan kırışıklıların bir diğer sebebi...

 

 

Tedavi yöntemleri

Göz çevresi kırışıklıklarına karşı etkili yöntemlerden biri retinollü, A vitaminli göz çevresi kremleri kullanmaktır. Retinol, cildi onarır ve kırışıkları mümkün olduğunca açmaya yarar. Tabii ki bu tür kremleri uzun süreli ve düzenli kullanmak gerekir ki etki görülsün.

Günlük kullanılan nemlendirici kremlerin de faydası çoktur. Nemli cilt, geç kırışır. Bu yüzden göz çevresi nemlendiricileri göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için harika bir yoldur.

Bu tür etkili kremlerin haricinde estetik yöntemleri vardır; dermabrazyon, botoks ve kolajen takviyesi gibi. Ancak bu tür tedaviler için doktor önerisi ve kontrolü şarttır.

Bunların dışında sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı benimsemek önemlidir. İyi görünümlü ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan çinko ve kalsiyum, kişinin diyetinin bir parçası haline getirilebilir. Bunun dışında yeterli ve düzgün uyku ile gözleri yeterli şekilde dinlendirmelisiniz. Cildiniz için gereken özeni kırışıklar oluşmadan göstermeye başlarsanız, bu sevimsiz çizgilerle de o kadar geç tanışırsınız. 

En etkili göz çevresi kremleri

Paraben Yok!

Shiseido Ultimune Power Infusing Eye Concentrate, ilk kez göz bakım kremi kullanacak olanlar dahil,göz çevresinde birden fazla endişe yaşayanlar için çok yönlü bir üründür. 5 probleme çözüm bulur:  Morluk- şişkinlik- ince çizgiler- kuruluk- sarkma.Gelecekte daha fazla hasarın oluşmasını önlemek için cildin iç savunma mekanizmalarını güçlendirir. 24 saat nem sağlar. Anında nemli,pürüzsüz ve toparlanmış bir cilt yaratır.Her yaş grubuna uygundur.

Yoğun nem ve canlılık!

Shiseido Essential Energy Eye Definer, dijital ekranın zararlı etkileriyle savaşan ve enerji dolu görünen gözler için koyu halkaları, şişlikleri ve ince çizgileri gözle görülür şekilde azaltan, 24 saat nemlendirici etkili göz çevresi kremidir. Özellikle bilgisayar ve telefon ekranlarının gözlerde dolayısıyla göz çevresinde yarattığı yorgunluk ve yıpranmaya karşı özel olarak tasarlanmış bir bakım ürünüdür. Cildin bakım ürünlerine duyarlılığını arttırmaya yardımcı olan ReNeura Technology ile üretilmiştir. Bu teknoloji cildin sinir sistemini uyararak duyuları harekete geçirir ve ürünün cilde daha iyi, daha etkili şekilde nüfuz etmesine imkan verir. Ürünün aplikatör ucu göz çevresi bölgesine masaj yaparak koyu halkaları, ince çizgileri, şişlikleri ve donukluğu gözle görünür bir şekilde azaltmaya yardımcı olur. Böylece gözler daha büyük, daha parlak ve canlı görünür.

 

Retinollü ekspres maske!

Shiseido Vital Perfection Uplifting & Firming Express Eye Mask, anında sıkılaşmış,toparlanmış ve aydınlık bir göz çevresi için anti-aging etkili ekspres bakım maskesidir.Normal retinol ile beraber daha da güçlü etki için saf retinol içerir.Saf retinol hem hyaluronik asit üretim miktarını artırır, hem de kolajen üretimini artırır.Cildi derinlemesine nemlendirir ve yaşlanma belirtilerini (sarkma,koyu halkalar ve kırışıklıklar) önler.Sadece 1 hafta içinde ise yaşlanmaya bağlı yorgunluk görünümünü azaltır. Haftada 1-2 kez kullanılması idealdir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ