;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
SERUM NEDİR? SERUM NE İŞE YARAR ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
VITAL PERFECTION LIFTDEFINE RADIANCE SERUM
SHISEIDO
Yüz & Boyun Sıkılaştırma, Toparlama ve Aydınlatma Uzmanı Serum
5.350,00 TL
BENEFIANCE WRINKLE SMOOTHING CONTOUR SERUM
SHISEIDO
Kırışıklık Karşıtı Serum
3.980,00 TL
ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE - 50ML
SHISEIDO
Cildin Savunmasını Güçlendiren Konsantre
4.150,00 TL
ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE - 30ML
SHISEIDO
Cildin Savunmasını Güçlendiren Konsantre
3.050,00 TL
ULTIMUNE EYE SET
SHISEIDO
Ultimune Bakım Seti
4.896,00 TL 4.245,00 TL
ULTIMUNE DOUBLE POWER SET
SHISEIDO
Ultimune Double Power Set – İkili Ultimune Set
8.300,00 TL 7.095,00 TL

Cilt Bakım

SERUM NEDİR? SERUM NE İŞE YARAR ?

 • Haziran 28, 2020

Cilt bakımında serumların yeri çok ayrı ve kendileri pek önemlidir. Peki, neden? Serumlarla ilgili merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda anlattık.

Serumlar, konsantre ürünlerdir. Derinin alt tabakasına yani dermal tabakaya kadar inerler. Bu yüzden çok etkilidirler. Cildin ihtiyacı olan etken maddeleri cilde verirler. Cildinizin sorununa göre bir cilt serumu kullanırsanız gözle görülür bir sonuç alırsınız. 
 

Cildin yapısındaki soruna göre serumlar çeşit çeşittir. Kuruluk, nemsizlik, kırışıklar, lekeler, esneklik kaybı, sivilcelenme gibi her sorun için farklı serum vardır. Cilt bakımında serumlar, cildin yeniden sağlık kazanmasına, ışıl ışıl ve berrak bir doku kazanmasına yardım ederler. 

Serum nedir ve serum ne işe yarar ? Serum faydaları 

Serumlar değişik minareller, vitaminler ve hücre yenileyici içeriklere sahiptir. Stres, yorgunluk, güneş, yaşlanma gibi sebeplerle hırpalanan cildi içeriden takviye ederek daha sağlıklı görünmesine yardım eder. Çünkü cildin dermal tabakasına kadar inerler. 

Cilt serumu kullandığınız sürece hücreler gerekli takviyeyi aldığından cildiniz eskisine göre daha sağlıklı olur, daha az kırışır, daha az sarkar, daha az lekelenir. Serum, stres ve kötü beslenmeye direnen hücrelere güç verir.

Etkilerini ne zaman görürsünüz?

Serumu düzenli kullanmaya başladıktan sonra 1,5-2 ay içinde sonuçlarını gözlemlemeye başlarsınız. Çünkü hücreler serumla takviye almaya başladıktan yaklaşık 45 gün sonra yenilenme sürecini tamamlamış olurlar. Cildinizde bakımın etkileri de yavaş yavaş fark edilmeye başlar.

Serum nasıl kullanılır?

Serumlar hem sabah hem akşam temizlenmiş cilde uygulanır. İnce yapıda olduğundan 1 dakika içinde emilir. Üzerine gündüzleri nemlendirici, akşamları gece kremi sürebilirsiniz. Belirtilen miktarda serumu parmak uçlarıyla hafif tampon hareketlerle yüze veya göz çevresine yedirin.

Serum kullanmanın faydaları nelerdir? Yüz serumu ne işe yarar ?

Günümüzde cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezi olan serum, cilt temizliğini yaptıktan sonra uygulayabileceğin cildine direkt olan etki eden bakım ürünüdür. Serumların cildi iyileştirme, nemlendirme ve sıkılaştırma özellikleri vardır. Yaşlanmış ve zamanla kırışıklıkları, lekeleri artmış ciltleri gençleştirme görevi de görürler. Doktorlar tarafından 25 yaş ve üstü kişilerin serum kullanması öneriliyor. Cilt yapınıza uygun serumu seçip, cildinizin nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğunu belirledikten sonra uygun serumu kullanabilirsiniz.

Kimler serum kullanmalı? Hangi yüz serumu ne işe yarar ?

Serum için illa ileriki yaşlarda kullanılmalıdır diyemeyiz. Çünkü 20’li yaşlarda da cilt alarm veriyor olabilir. Nasıl mı? Cildiniz yaşıtlarınızdan daha çabuk yaşlanma belirtileri veriyorsa, lekelenmeye yatkınsanız, yağ salgılarınız çok fazla ise, çabuk kuruyan ve problemli bir cildiniz varsa ‘ihtiyacınıza yönelik’ bir serum kullanabilirsiniz. Uzmanlar, 25 yaşından itibaren herkesin serum kullanabileceğini belirtiyorlar.

Hangi yüz serumu ne işe yarar sorusuna sıra geldiğinde ise serumlar yoğun konsantrasyonlar olduğundan etkileri çabuk görülür. Cilt yaşlanırken, 27-28 yaş civarı belirti vermeye başlar. Bu yaşlarda önleyici olarak serum kullanılabilir. 30-40 yaşlarında farklı serumlar, 40 üstünde farklı içerikte serumlar seçilir. 40’tan itibaren hormonal denge de farklılıklar oluştuğundan yaşlanma hızlanır. Bu yaşlarda da daha yoğun içerikli serumlar seçilmesi gerekir. 

20'li yaşlar

25’ten itibaren cilde koruyucu ve nem verici serumlar kullanabilirsiniz. Bunlar cildi güçlendirip yaşlanma etkilerini geciktirirler. Ne kadar nem, o kadar geç kuruluk ve çizgi demektir! Cildin bağışıklığına etki eden ve onu güçlendiren Shiseido Ultimune’u 20 yaşından itibaren cildini korumak ve dış etkilere karşı güçlendirmek isteyen herkes kullanabilir. Ultimune Power Infusing Concentrate, cilt fonksiyonlarının en iyi potansiyele ulaşmasına, cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı, pürüzsüz, esnek ve genç görünmesine yardımcı olur. Ayrıca cildin bağışıklığına etki ettiği için yara izlerinin de çabuk düzelmesine olumlu katkıları vardır. Ultimune’u sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Üzerine düzenli kullandığınız başka kreminiz varsa, onu da sürebilirsiniz.

30'lu yaşlar

30’lu yaşlar ilk kırışıklıkların ve çizgilerin görüldüğü, belirginleştiği yaşlardır. Bu yaşlarda sıkılık veren, cildi toparlayan ve gözenekleri sıkılaştıran bir serum kullanmak gerekir. Shiseido Benefiance Wrinkle Smoothing Contour Serum , hızlı ve gözle görülür bir şekilde cildin esnekliğini geri kazandırmak için, cildin kendi kendine onarım gücünü arttıran kırışıklık karşıtı serumdur. Daha sıkılaşmış ve dolgun görünüm için cildin yaşlanmaya karşı direncini arttırır. Kuruluğun neden olduğu ince çizgileri derinden nemlendirerek görünümünü azaltır. Ağız çevresindeki dikey çizgiler(kahkaha ve mimik çizgileri) gibi derin kırışıklıkların görünümünü yumuşatır. Dikey ve derin kırışıklıkları hedefler. Sadece 1 hafta içinde kırışıklıkların görünümünde azalma sağlar.

40 ve üstü yaşlar

Bu yaşlarda cilt sarkmasına, donukluğa, belirgin kırışıklara ve elastikiyetini kaybeden cilde karşı özel serumlar kullanmak gerekir. Hatta 2 farklı serumu sabah ve akşam kullanabilir ya da gün aşırı değiştirerek kullanabilirsiniz. Shiseido Vital Perfection Liftdefine Radiance Serum, cildi şekillendiren ve aydınlatan anti-aging etkili yüz ve boyun serumudur. Eşsiz uygulama yöntemi sayesinde( 1 dakikalık özel masaj tekniği) cildin yenilenme sürecini hızlandırmak için cildin sıcaklığını ve mikro dolaşımını optimize eder. Sarkmanın neden olduğu gülümseme çizgilerinin görünümünü yumuşatır. Lekelere ve eşitsiz cilt tonuna neden olan melanın üretimini bastırır.

Sonuç: Yüz konturları daha keskin ve daha net görünür. Sadece 4 hafta içinde yüzün ve boynun yaşlanma görünümünde önemli bir değişim olur. Donukluğu ve sıkılık kaybını gözle görülür şekilde iyileştirir.

Shiseido Future Solution LX Superior Radiance Serum, Shiseido 'ya özel Skingenecell 1P ve çığır açan Pearl Hybrid Complex ile formüle edilmiştir. Eşit olmayan cilt tonu ve matlık gibi gözle görülür sorunlara karşı cildin dayanıklılığını arttırır. Parlak, inci gibi ışıltı saçan cilt tonu yaratır, böylece genç ve taze görünüm verir. Shiseido Future Solution LX Superior Radiance Serum, kırışıklıklar, belirgin gözenekler ve yaşlılık lekelerini minimize eder. İleride oluşacak yaşlanma izlerine karşı da savaşır. Serum, cildi gün boyu devam eden nem ile doldurur. Çevre kirliliği ve zarar verici günlük faktörlere karşı korur.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ