;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
YÜZÜNÜZDEKİ LEKELERİ VE GÖZ ALTI MORLUKLARINI USTACA KAPATMANIN TEKNİKLERİ NELERDİR?
PAYLAŞ

Kapatıcı & Concealer

YÜZÜNÜZDEKİ LEKELERİ VE GÖZ ALTI MORLUKLARINI USTACA KAPATMANIN TEKNİKLERİ NELERDİR?

 • Haziran 26, 2020

Filmlerde olduğu gibi, sabah uyanıp aynaya baktığımızda kendimizi çok güzel görmek isteriz. Koyu halkalar ve lekeler hiç olmamış gibi, pürüzler ve kızarıklıklar cildimizle hiç tanışmıyor gibi... Maalesef hayaller ve gerçekler çok farklı olabiliyor! Dönemsel olabileceği gibi sürekli bu sıkıntılardan muzdaripseniz, elbette bu lekeleri ve halkaları çok iyi gizlemek istersiniz. İşte, bu yazıda size cildinizdeki kusurları ustaca nasıl gizleyebileceğinizi anlattık.

 


 

Göz altı morluklarını ve halkalarını gizleme

 

Göz altlarında oluşan koyu halkalar sizi olduğunuzdan daha yaşlı, çökkün ve yorgun gösterebilir. Sağlıksız bir görüntünüz olur. Göz altlarınızdaki bu koyu halkaları gizleyerek yüzünüzü daha aydınlık ve sağlıklı gösterebilirsiniz. Bunun için gözlerinizin altındaki halkanın ne renk olduğunu bilmelisiniz ki, o rengi nötrleyecek ve gizleyecek renk düzeltici bir kapatıcı uygulamalısınız. Bunun için Make Up For Ever 5 Camouflage Palette kullanmalısınız. Tam 5 çeşidi bulunan bu 5’li kamuflaj palet, gözlerinizin çevresini aydınlatır, koyu halkaları ve yüzünüzdeki lekeleri mükemmel şekilde gizler. 


Peki bu paleti nasıl kullanacaksınız?

 

Kamuflaj paletini kullanmak için paletteki hangi rengin, hangi rengi örttüğünü iyi bilmelisiniz.
 

Sarı: Koyu renkteki halkaları ve lekeleri kapatır. Özellikle koyu tenli kişilerde ve sarımtrak benizliler için idealdir. 

Yeşil: Kızarıklıkları gizler.

Lila: açık kahverengi ve sarımtırak lekeleri gizler. 

Pembe: Gri ve koyu renkli cilt lekelerinin renk tonunu hafifletir. 

Şeftali/turuncu: Göz altlarındaki mavimtırak/mor halkaları gizler ve koyu tendeki cilt lekelerinin tonunu hafifletir.

Nötr tonlar: Düzeltici renk tonları uygulandıktan sonra kapatıcı olarak uygulanır.  

Göz altı morluğunuzun üzerine doğrudan kapatıcı uygularsanız, morluk kapanmadığı gibi griye de dönebilir. Bunun sebebi kapatıcının bej renginin ince ve açık kalmasıdır. Morluk gibi baskın renklerin üzerine düzeltici tonlar uygulanması gerekir. Paletteki turuncu rengi, morluğun üzerine fırçayla incecik uygulayın. Make Up For Ever Concealer Brush #176’yı kullanabilirsiniz. Renk teorisine göre mor ve turuncu birleştiğinde renk nötrlenir. Dolayısıyla mor halkaların üzerine turuncu kapatıcı uygulamak en etkili yoldur. Turuncu kapatıcıyı uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra bej/krem renkli kapatıcıyı turuncunun üzerine tampon hareketlerle uygulayın. Kesinlikle fırçayla süpürür gibi uygulama yapmayın, alttaki turuncuyu kaldırırsınız. Evet, böylece morluğunuz gizlendi, göz çevreniz cilt tonunuzla eşdeğer olarak aydınlandı!

 

Şimdi sıra bunu sabitlemeye geldi. Make Up For Ever HD Powder transparan pudrayı Make Up For Ever Blending Blush Brush #148 ile göz çevrenize çok yumuşak hareketlerle uygulayın ve kapatıcıyı cilde kilitleyin. Bunun için Nars Soft Velvet Loose Powder’ı de kullanabilirsiniz. Hatta bu sabitleme ve aydınlatma işini ünlü yıldızların yaptığı gibi baking yöntemi ile yapabilirsiniz. 

 

BAKING MAKYAJ TEKNİĞİ İÇİN TIKLAYIN!

 

 

Yüzdeki lekeleri gizleme

 

Cildinizdeki yara izleri, lekeler ve kızarıklıklar için yine aynı palet kullanabilirsiniz. Küçük uçlu bir kapatıcı fırçası ile -Make Up For Ever Concealer Brush Small #174- lekenin rengine göre seçtiğiniz düzeltici rengi fırçanın ucuyla kapatmak istediğiniz yere sürün ve hafif tampon hareketlerle yedirin. Bunun üzerine fondöteninizi ve gerekirse üzerine günlük kapatıcıyı uygulayarak lekeden tamamen kurtulabilirsiniz! Son dokunuş olarak transparan pudra ile yüzünüzdeki makyajı sabitlemeyi unutmayın. Bunun için Make Up For Ever HD Pressed Powder ya da Nars Setting Pressed Powder’ı da kullanabilirsiniz.

 

Yoğun dokusu sayesinde Make Up For Ever Camouflage Palette, her türlü düzeltme işlemine imkan tanır. Pigment bakımından oldukça yoğun olan bu ürün, cilt lekelerini ve diğer cilt kusurlarını kapatmak ve hafif makyaj yaparken bile cildin tamamının aynı renkte görünmesini sağlamak için mükemmel bir üründür. 

 

 

Camouflage Cream Pot

 

5’li palet yerine Make Up For Ever Cream Pot’u da kullanabilirsiniz. Bu da spesifik lekeler için 5 düzeltici renk tonu sunar. Yoğun dokusu hafif bir makyaj yaparken bile her türlü kusuru kapatır ve cildin tamamının aynı şekilde görünmesini sağlar. 5 doğal renk tonu koyu halkaları ya da şişmiş göz altlarını, pigment lekelerini ve izleri gizleme konusunda gerçek anlamda etkilidir. Düzeltici renk tonları ise (lila, yeşil, turuncu, sarı,pembe), bütün cilt tiplerinin aşırı pigmentasyonlu alanlarını düzeltir.

 

Fondötenden önce temiz cilde, lekenin üzerine kapatıcıyı uygulayın. Makyajınızı yapın, gerekirse üzerine günlük kapatıcınızı tekrar uygulayın ve son olarak transparan bir pudra geçin. 
 

İşte, pürüzsüz, lekesiz ve aydınlık cilt!

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ