Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HER YAŞ GRUBU İÇİN ANTI AGING REHBERİ
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE - 50ML
SHISEIDO
Cildin Savunmasını Güçlendiren Konsantre
5.450,00 TL 4.360,00 TL
ESSENTIAL ENERGY HYDRATING CREAM
SHISEIDO
Yaşlanma Karşıtı & Uzun Süreli Nem Sağlayan Bakım Kremi
3.050,00 TL
VITAL PERFECTION UPLIFTING AND FIRMING CREAM ENRICHED 75ML
SHISEIDO
Cildi Sıkılaştıran ve Toparlayan Zengin İçerikli Krem - Kuru/Çok Kuru Ciltler
7.850,00 TL 6.280,00 TL
FUTURE SOLUTION LX TOTAL REGENERATING CREAM
SHISEIDO
Yaşlanma Karşıtı Yüksek Performanslı Gece Kremi
18.900,00 TL 15.120,00 TL
BIO-PERFORMANCE ADVANCED SUPER REVITALIZING CREAM
SHISEIDO
Erken Yaşlanma Karşıtı Süper Canlandırıcı Krem
4.650,00 TL 3.720,00 TL
BENEFIANCE WRINKLE SMOOTHING DAY CREAM SPF25
SHISEIDO
Kırışıklık Önleyici Yoğun Gündüz Kremi SPF25
4.750,00 TL 3.800,00 TL

Kırışıklıklar

HER YAŞ GRUBU İÇİN ANTI AGING REHBERİ

 • Haziran 26, 2020

Cilt statik değildir. Vücudunuzun en büyük organı olarak, incelik ve gücü herkese göre değişkenlik gösterir. Yağlı veya kuru, leke eğilimli ya da pürüzsüz, cildimiz de biz yaş aldıkça değişir. O yüzden her yaşın bakımı ayrıdır. Ayrı olmalıdır da. Çünkü 40 yaşındaki birine 20 yaşında birinin yaptığı bakımı yaparsanız hiçbir işe yaramaz... En değerli vitrinimiz olan cildimize ne kadar iyi bakarsak, o da bizi o kadar iyi ödüllendirir; her yaşın güzelliğini ayrı yaşarız. Yaşa göre cilt bakımı, bu işin sırrıdır. Cildimize iyi bakmıyorsak, kuruması, kırışması ve erken yaşlanması kaçınılmazdır. Bu nedenle 20 yaşından itibaren cilt bakımına başlamalıyız.
 


 

20’Lİ YAŞLAR 

 

Bu yaşlarda cilt dayanıklı ve gergindir. Yüzde sivilcelere rastlanabilir ama bu durum normaldir, hormonlar tam düzene girmediği için bu tür problemler görülebilir. Kolajen üretimi yoğundur, cilt kendini sürekli yeniler. O yüzden hep tazedir. Temizlik ve nemlendirme bu yaşlardaki gençler için anahtar kelimelerdir. Çünkü cilt genellikle yağlıdır. Cildi sabah ve akşam güzelce temizledikten sonra mutlaka alkolsüz tonik kullanmalılar. Tonik gözenekleri sıkılaştırır, cildin pH dengesini düzenler. Tonikten sonra mutlaka nemlendirici sürmeliler. Yağsız ve su bazlı nemlendiriciler 20’li yaşlar için uzmanların önerdiği ürünlerdir. 

 

25 yaşından sonra göz çevresinde belirmeye başlayan ince çizgilerin silikleşmesi ve derinleşmemesi için göz çevresi kremi kullanın. Bu yaşta kullanacağınız göz çevresi ürünü ağır olmamalı. Canlandırıcı etki taşıması yeterli. 

 

Öneriler: Shiseido Pureness Balancing Softener (alkolsüz dengeleyici tonik), Shiseido Pureness Mattfying Moisturizer Oil-Free (yağsız nemlendirici), Shiseido Pureness Mattifying Compact Foundation SPF16 (yağsız kompakt fondöten), Shiseido Pureness Oil Control Blotting Paper (yağ emici kağıt), Nars Total Replenishing Eye Cream (göz çevresi için nemlendirici krem)

 

30’LU YAŞLAR 

 

Bu yaşlarda ilk kırışıklar ortaya çıkar. Bu yüzden cilt yüzeyi artık çok pürüzsüz değildir. Kolajen eskisi kadar üretilmez. 20’li yaşlarda başladığınız temel bakıma devam edin. Buna ek olarak, göz çevresi kırışıklarına karşı daha etkili önlem alma zamanı geldi! “İlk kırışıklara” karşı etkili bir ürün alın. Güneş koruma faktörlü günlük nemlendirici kullanın. Bu kremi sürmeden sokağa çıkmayın. Kremi yüze sürerken boyun ve dekolte bölgenizi de unutmayın. Gündüz kremi dışında haftalık bir maske uygulamaya başlayabilirsiniz. Besleyici ve nemlendirici bir maske olabilir. 

 

Öneriler: Shiseido Ibuki Eye Correcting Cream (çok yönlü göz çevresi kremi), Shiseido Urban Environment UV Protection Cream SPF30 (Şehir Hayatında UV Işınlarına Karşı Koruyucu Krem), Nars Aqua Gel Luminous Mask (aydınlatıcı nem maskesi), Shiseido White Lucency Recovery Night Cream (aydınlatıcı gece kremi)

 

 

40’LI YAŞLAR 

 

Bu yaşlarda ciltte belirgin değişiklikler başlar. Kolajen üretimi giderek azalır. Cilt mat ve solgun bir görünüm alır. Bunun nedeni, hücre değişiminin yavaşlamasıdır. 40’lı yaşlara geldiğinizde meyve asitli veya retinollü kremleri tercih edin. Retinol içeren kremlerin cildi gençleştirici etkiye sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. A vitamini, ciltteki kolajen salgısını artırır, deriyi gerginleştirir. Güneş lekelerinin hafiflemesine yardımcı olur. Gündüz göz çevresi için koruma faktörlü göz kremi kullanın. Azalan kolajen üretimini desteklemek için peptitli ürünlere bu yaşlarda başlayabilirsiniz. Peptit içeren kremlerin, iki kaş arası kırışıklarda, kazayaklarında, göz çevresinde ve alında kullanılması önerilir. Yüzünüze uyguladığınız bakımı mutlaka boynunuza da uygulayın. Ancak yüzünüze yukarı doğru, boynunuza ise aşağı doğru hareketlerle kreminizi sürün. 

 

Öneriler: Shiseido Future Solution Extra Rich Cleansing Foam (zengin içerikli lüks temizleyici), Shiseido Future Solution Concentrated Balancing Softener (konsantre dengeleyici tonik), Shiseido Future Solution Total Protective Cream (çok fonksiyonlu gndüz kremi), Shiseido Future Solution Eye and Lip Contour Regenerating Cream (göz ve dudak kontürü onarıcı bakım kremi)

 

50’Lİ YAŞLAR 

 

Yaşın giderek ilerlemesiyle ciltteki yaşlılık belirtileri iyice ortaya çıkar. Lekeler ve sarkmalar belirginleşir. Cilt rengi bozulur, deri kalınlaşır. 50’li yaşlarda cilt fazlasıyla neme ihtiyaç duyar. Bu yüzden nemsizliği giderici yoğun ürünlere ihtiyaç duyar. Tercih edeceğiniz ürünler içerik açısından daha konsantre, hücre yenilenmesini destekleyen ve kırışıkları hedefleyen türden olmalıdır. 50’li yaşlarda cilt lekeleri, çiller ve benlere dikkat etmek gerekir. Yüzünüzde beliren lekeler için renk açıcı kozmetik ürünlerden faydalanın. Lekelerin çoğalmasını önlemek için yaz-kış sokağa çıkarken yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanın. Ayrıca bu kremi ellerinize de sürün. El derisi en çok lekelenen bölgelerin başında gelir. Konsantre serumları da mutlaka kullanın.

 

Öneriler: Shiseido Future Solution LX Superior Radiance Serum (yaşlanma karşıtı aydınlık verici serum), Shiseido Intensive Anti-Spot Serum (üstün leke karşıtı serum), Shiseido Bop Glow Revival Serum (cildi kusursuzlaştıran çok fonkiyonlu serum), Valmont Precious Hydration Coffret (nemlendirici set)

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ